Kritik Bakım

Dermatoloji (Deribilimi), deri, saç, tırnak, vücut giriş kapıları (ağız mukozası gibi) ve cinsel yolla bulaşan rahatsızlıkların tanı ve tedavisi ile ilgilenir.
 
Günümüzde dermatolojik rahatsızlıklar genellikle yaşam biçimlerine, strese ve çevresel faktörlere bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Genel olarak Fiziki sebeplerle meydana gelenler, Parazitlerin sebep olduğu deri hastalıkları, Mikroorganizmaların sebep olduğu deri hastalıkları, Alerjik deri hastalıkları olarak sınıflanabilecek dermatolojik rahatsızlıkların teşhisi kolaydır ve uygun tedavi yöntemleri ile kolaylıkla baş edilebilir.
 
Dermatoloji Kliniği’nde dermatolojik muayene, takip ve tedavileri ile cilt uygulamaları uzman bir ekiple ve modern teknolojik yöntemlerle yapılmaktadır.
 
Dermatoloji bölümünde değerlendirilen ve Tedavi Edilen Hastalıklar;
 
Deride Enfeksiyon Hastalıklarının Takip ve Tedavisi
 
Sedef hastalığı tanı ve tedavisi
 
Hamilelik dönemi ve çocukluk çağı deri hastalıklarının tanı ve tedavisi
 
Derinin büllöz (içi sıvı dolu kabarcıkla seyreden) hastalıklarının tanı ve tedavisi
 
Deride abse ve diğer iltihabi hastalıkların tanı ve tedavisi
 
Derinin viral döküntülü hastalıklarının (kızıl, kızamık, kızamıkçık, suçiceği, zona hastalığı vb..)tanı ve tedavisi
 
Deri kanserleri hakkında hastanın bilgilendirilmesi, tanı ve tedavisi
 
Melanoma teşhisi ve tedavisi
 
Egzamalar
 
Mantar Hastalıkları
 
Gövde, kasık ve ayak mantar hastalığının tanısı, tedavisi ve koruyucu tedbirler hakkında hastaların bilgilendirilmesi
 
Alerjik Hastalıklar ve Testlerin Uygulanması
 
Kurdeşen (ürtiker) tanı ve tedavisi ve nedenlerinin araştırılması
Deri Yama Testi ve Prick Testi
İlaç döküntülerinin tanı ve tedavisi
Böcek sokmalarının tedavisi
Bebek ve çocuk hastalarda "atopik ekzema" tanı ve tedavisi
Temas alerjilerinin (kontakt dermatit) tanı ve tedavisi
Kozmetik alerjilerinin tanı ve tedavisi
Güneş alerjisi ve tedavisi
Ağız İçi Hastalıkların tanı ve tedavisi
Behçet hastalığı, aft, dil mantarı ve diğer hastalıklarının tanı ve tedavisi
Akne ve Benzeri Hastalıklar ve Tedavisi
 
Deride yağlanma, kepeklenme ve sivilcelerin tedavisi
Ağız içi Hastalıkları ve Tedavisi
 
Deri Benlerinin Tanı ve Tedavisi, Dermatoskopi ile Ben Takibi Saç Hastalıkları ve Tüylenme Tedavisi
 
Saç dökülmesi nedenlerinin araştırılması ve tedavisi
Erkek tipi saç dökülmesinin tedavisi
Saç, mantar hastalıkları ve pelat tedavisi
Aşırı tüylenme nedenlerinin araştırılması
Lazer epilasyon
Tırnak haslıkları ve Tedavisi
 
Zührevi Hastalıklar (Cinsel yolla bulaşan hastalıklar)
 
Genital Siğil Tanı ve Tedavisi
Genital uçuk Tanı ve Tedavisi
Frengi Tanı ve Tedavisi
Kozmetolojik Uygulamalar
 
Cilt Bakımı
 
Kusursuz bir cilde kavuşmak için derinlemesine bir cilt bakımı şarttır. Daha canlı, parlak ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için uzman ekibimiz tarafından cilt tipinize ve yaşınıza en uygun bakım belirlenmektedir.
 
*Cilt bakımlarımızda sadece Dermalogica nın profesyonel kullanım için geliştirdiği ürünler kullanılmaktadır.
 
Altın iğne radyofrekans tedavisi
 
Güzel görünmek ve genç kalmak isteyen pek çok insanın cildi ile ilgili en çok şikayetçi olduğu konuların başında cilt kırışıklıkları, sivilce izleri, çatlaklar ve sarkmalar gelmektedir. Ciltte yaşlanmanın, kilo alıp vermenin ya da hamileliğin bir sonucu olabilen ve estetik görünüm açısından kişiyi rahatsız eden tüm bu sorunlar kısa sürede etkili bir biçimde tedavi edilebilmektedir. Cilt gençleştirme, kırışıklıkların önlenmesi, kol ve bacaklardaki sarkmalar, boyun ve dekolte bölgesinin toparlanması, sivilce izlerinin giderilmesi, gözenek sıkılaştırılması ve çatlaklardan kurtulmak bu sayede daha pratik bir hale geldi. Üzerinde altın iğneli başlıklar bulunan ve cilt altına radyo frekans uygulanan özel bir cihaz sayesinde ciltteki sorunlar başarı ile tedavi edilebilmektedir.
 
Karbon peeling ile cilt lekeleri ve sivilce izlerinin tedavisi
 
Cilt tedavisinde son dönemlerde öne çıkan ‘Karbon peeling’ yöntemi sayesinde; sivilce izleri, lekeler, kırışıklık ve sarkmalarda tek seansta bile başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir. Akne yani sivilce izlerinin tedavisi, gözeneklerin sıkılaştırılması, ciltteki lekeler, kırışıklık ve sarkmaları gidermek amaçlı kullanılan karbon peeling, karbon partiküllerinin yüze uygulanması sonrası Q-switched Nd-YAG lazerle yapılmaktadır. Uygulama acısız ve ağrısız olması sayesinde diğer yöntemlere göre tercih nedenidir.
 
Mezoterapi ile cildinizi yenileyin
 
Mezoterapi derinin orta tabakasının tedavi edilmesine yönelik uygulanan bir yöntemdir. Yüz, boyun, dekolte bölgesi, el ve saçlı deriye uygulanır. Mezoterapi ile deri içine vitaminler, aminoasitler, mineral tuzlar, koenzimler ve hyaluronik asit gibi doğal maddeler enjekte edilir ve bu sayede derinin yenilenmesi sağlanır. Mezoterapi ile cilt daha sağlıklı, daha parlak ve daha tazelenmiş hale gelir.
 
Dermaroller
 
Akne izi ve cilt lekelerinin özel bir alet yardımı ile tedavi edilmesi işlemidir. 4-6 hafta aralıklarla uygulanan işlem için 3-4 seans yeterlidir. Etkisi bir ayın sonunda başlar ve uzun sürelidir.
 
Botoks ile kırışıklık tedavisi
 
Cildimizdeki kırışıklıklar mimik kaslarımızın hareketleri sonucu oluşmaktadır. Kırışıklık oluşumunun engellenmesi için bu hareketlerin minimalize edilmesi gerekmektedir. Botoks (Botilinum toksin), enjekte edildiği kasın kasılmasını geçici olarak engeller. Etkisi 3-4 günden sonra başlamakta ve kişiden kişiye göre değişmekle beraber 4-6 aya kadar sürmektedir. Dermatokozmetolojide özellikle yüz bölgesinde gençleştirme amacıyla kullanılmaktadır. Kaş arası, alın, kazayağı (göz kenarları), ağız çevresi ve boyundaki kırışıklıkların giderilmesi, kaş ve burun kaldırma gibi amaçlarla uygulanabilir. Uygulama öncesi anestezi sağlayan kremler uygulandığında ağrı ve acı hissedilmektedir.
 
Botoks ile aşırı terleme tedavisi
 
Botoks kozmetik amaç dışında bölgesel aşırı terleme tedavisinde de kullanılmaktadır. Botilinum toksin maddesi ter bezlerine ulaşan sinirlerin çalışmasını geçici süre ile bloke ederek ter bezlerinin ter üretimini bölgesel olarak engeller. Koltuk altı, avuç içi ve ayak tabanına uygulanabilmektedir. Uygulamadan hemen sonra kişi günlük hayatına dönebilir. Etkisi 3 günden sonra ortaya çıkar ve 6-9 ay kadar sürer.
 
Dolgu enjeksiyonları
 
Cilt yaşlanmasıyla beraber deri altında kollajen ve elastik liflerde, hyaluronik asitte ve yağ dokusunda azalmalar olur. Bu azalmalar ciltte kendini kırışıklıklar ve çökmeler şeklinde gösterir. Dolgu işleminde kullanılan malzemelerin içinde hyaluronik asit denilen madde bulunur. Bu madde ince bir iğne yardımıyla kırışıklık olan derinin altına uygulanır. Dolgu alın, kaş arası, nazolabial bölge (burun kanatlarından dudak köşelerine uzanan hat) ve dudak kenarlarındaki kırışıklıkları gidermek, yara izlerini ve ciltteki çukurları yok etmek, dudakları ve yanakları dolgunlaştırmak amacıyla kullanılır.
 
PRP ile cilt gençleştirme
 
P.R.P, "Platelet Rich Plasma" bir kişinin kanının özel bir işlem ile trombosit yönünden zengin hale getirilmesi ve yine aynı kişiye cilt gençleştirme ve dokuların yenilenmesi amaçlı enjeksiyon yoluyla geri verilmesi işlemidir. PRP vücutta enjekte edildiği bölgelerde kök hücreleri uyarıp aktif hale geçirerek dokuların yenilenmesine yardımcı olan bir sistemdir. 15-30 günde bir yapılacak 3 veya 4 uygulamadan sonra 10-12 ayda bir tekrarlanırsa kürlerin etkisi kalıcı bir gençleştirici etkiye sahip olur. Botoks, dolgu gibi uygulamalarla kombine olarak kullanılabilir. P.R.P ayrıca yeni oluşmuş çatlakların tedavisinde ve dökülmüş olan saçların tekrar çıkarılması amacıyla da kullanılabilir.
 
Kimyasal peeling uygulamaları
 
Deriyi canlandırmak ve gençleştirmek için bazı kimyasal solüsyonların uygulanmasıdır. Bu tedavide deriye, yüzeysel tabakaların ayrılmasına ve soyulmasına neden olan kimyasal bir solüsyon uygulanır. Sivilce, siyah noktalar, sivilcelerin oluşturduğu izler, küçük çukurcuklar, güneş, yanık ve yaşa bağlı oluşan kırışıklıklar, güneş yaş ve gebelik nedeniyle ortaya çıkan lekeler, çiller, kabuklu deriden kabarık lezyonlar peeling ile iyileştirebilir.
 
Lazerle varis tedavisi
 
Bacaklarda kıvrımlanmış ve belirgin hale gelmiş toplardamar genişlemeleri ile görülen bir rahatsızlık olan varisler lazer ile yok edilebilir. Lazer yöntemi herhangi bir enjeksiyon gerektirmediği için enfeksiyon riski, morarma ve ağrı şikayetleri çok daha az görülür. Diğer tedavi yöntemlerinden farklı olarak ışık damarların içinden değil, cilt üzerinden uygulanır. Uygun dozda lazer ışığı, varisli damarların üzerinde gezdirilerek varis tedavisi gerçekleştirilir. Varisli damarlar tedavi edilemediği takdirde giderek daha ciddi dolaşım bozukluğuna dönüşür. Bu sebeple yakınma hissedildiği anda bir uzmana başvurmak gerekir; aksi takdirde varisin tedavisi güçleşir.
 
Lazer epilasyon
 
Normal ışık gibi insan cildinde kalmayıp, cildi geçerek daha derinlere ulaşan lazer, kullanım alanı oldukça geniş olan radyasyonun uyarılmış emisyonu ile ışın aplikasyonudur. Normal ışık gibi tüm renklerin karışımından oluşan beyaz bir ışık değil, hangi dalga boyunda oluşmuşsa o dalga boyuna uygun, tek renkli, düz, yoğun, tek fazlı monokromik ışık üreten cihazlardır. Renkli olduğu gibi renksiz de olabilir. Görünürlük dalga boyu ile ilgilidir. Bu dalga boyu ve gücü tıptaki kullanım alanını belirler. Dermatolojide kullanılan son teknolojik gelişmelerden en önemlisidir. Dalga boyu ve gücüne göre farklı tedavi amacıyla kullanılan çok sayıda lazer tipleri vardır. Lazer epilasyon istenmeyen tüylerin yok edilmesinde kullanılan en son teknolojik gelişmedir. Tüyleri yok eden en etkili sistem olan lazer epilasyon alanında uzman dermatologlar tarafından yapılmalıdır.
Logo
Yukarı Ayrancı Güleryüz Sk. No:26/19 Çankaya / Ankara
0312 426 12 14

info@atuder.org.tr
www.youthem.net ©
X